Home » Roztocze

Zajazd Xavier znajduje się w Lubyczy Królewskiej, historia tej miejscowości sięga 1420 roku, kiedy to Lubycza została założona na prawie wołoskim przez księcia mazowieckiego i bełskiego Siemowita.
Zajazd Xavier dzięki swej lokalizacji jest znakomitą bazą dla turystów zainteresowanych zwiedzaniem zabytków znajdujących się w okolicy jak również wycieczkowiczów przybywających na Roztocze. W okolicy znajduje się wiele szlaków i ścieżek turystycznych.
Swoim gościom szczególnie polecamy szlaki rowerowe znajdujące się w okolicy, znajduje się tutaj Linia Bunkrów Mołotowa wzniesiona podczas II wojny światowej, tragiczną pamiątką okupacji jest Muzeum znajdujące się w pobliskiej miejscowości Bełżec upamiętniające Niemiecki Obóz Zagłady.
Zaledwie 9 km od Zajazu Xavier położona jest miejscowość Hrebenne w której znajduje się drewniana cerkiew p.w. Św. Mikołaja, tuż obok w miejscowości Siedliska, będącej w przeszłości siedzibą rodu Sapiehów znajduje się jedyne w Europie Muzeum skamieniałych drzew, a w pobliskim rezerwacie „Jalinka” podziwiać można naturalne stanowisko grądu z udziałem jodły oraz rzadkich gatunków runa leśnego. Podążając szlakiem rowerowym z Siedlisk do Lubyczy Królewskiej można wybrać się wzgórze Krągły Goraj, który jest jednym z najwyższych wzniesień w województwie lubelskim (388,7 m n.p.m).

Zajazd Xavier w Lubyczy Królewskie jest znakomitą siedziba dla turystów, którzy chcą zwiedzić miasto Zamość i okolice czy też podziwiać piękno Roztocza w Suścu czy Zwierzyńcu a następnie wybrać się na wycieczkę do Lwowa czy też w inne regiony Ukrainy przekraczając przejście graniczne Hrebenne – Rawa Ruska.

 

Hotel Xavier, Lubycza Królewska Zajazd Xavier Lubycza Królewska - Hrebenne – Rawa Ruska zajazd, hotel, noclegi, restauracja, bankiety, wesela, chrzciny, imprezy okolicznościowe
stat4u